Den krajského zdravotnictví

4. 10. 2021

Fakulta zdravotnických studií uspořádala ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Pardubice DEN KRAJSKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ. První ročník akce proběhl 23.9. a účastnilo se ho téměř 400 žáků a studentů. 


Součástí akce bylo zahájení putovní výstavy fotografií "Jsem sestra". Záštitu nad Dnem krajského zdravotnictví převzala náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Pardubického kraje Michaela Matoušková. 

Žákům základních a studentům středních škol jsme ukázali význam nelékařských zdravotnických profesí, jejich důležitost a uplatnitelnost na trhu. Návštěvníci si mohli prohlédnout naše modely simulovaných pacientů, vyzkoušeli si, jak probíhá záchrana pacienta, nebo na vlastní kůži poznali, jak těžké jsou pro nevidomé každodenní činnosti. 

Proděkanka pro internacionalizaci a rozvoj Kateřina Horáčková doplňuje: "První ročník akce se velmi vydařil a spolupráce s naší fakultní školou zafungovala skvěle. U žáků jsme pozorovali velký zájem o představované zdravotnické profese. Žáci i studenti mohli nahlédnout do reálné praxe zdravotníků. Nechyběly workshopy, modelové situace, prohlídky odborných učeben". Náměstkyně pro zdravotnictví Pardubického kraje Michaela Matoušková doplňuje: „První ročník dopadl na výbornou a otevřel nám prostor pro další nápady. Už teď se těšíme na příští rok".

Na Dni krajského zdravotnictví se prezentovali také poskytovatelé zdravotnických a sociálních služeb zřizovaných pardubickým krajem. Za účast děkujeme Nemocnici Pardubického kraje, a.s., Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje, Dětskému centru Veská, Rehabilitačnímu ústavu Brandýs nad Orlicí, Odbornému léčebnému ústavu Jevíčko, Vysokomýtské nemocnici, Léčebně dlouhodobě nemocných Rybitví, Domovu pro seniory Dubina, Albertinu Žamberk a Péči o duševní zdraví, z.s.

Děkujeme za podporu také partnerům akce: Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR a firmě DEMACO s.r.o.

Na to, co vše mohli žáci a studenti vidět a zažít na Dni krajského zdravotnictví, se můžete podívat ve fotogalerii. 

Mgr. Miroslava Jiráková, MBA
Centrum péče o zdraví, Fakulta zdravotnických studií Univerzita Pardubice