default alt fzs

Published: 21.04.2021

Vážená studentko, vážený studente,

rádi bychom vás informovali, že dle usnesení vlády ze dne 19. dubna 2021 č. 393 bude od soboty 24. dubna 2021 podmínkou vstupu na Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice prokázání se dokladem o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, který není starší 7 dnů a který byl proveden poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k provádění testů nebo Univerzitou Pardubice. Studenti mohou využít možnost bezplatného testování antigenními testy na přítomnost viru SARS-CoV-2 v prostorách Univerzitní auly v Polabinách. Rezervační systém je k dispozici zde: https://reservatic.com/cs/public_services/medila-spol-s-r-o-univerzita-pardubice.

Výjimka platí pro studenty, kteří

• prodělali laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní,
  • mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

POTVZENÍ O NEGATIVNÍM VÝSLEDKU TESTU BUDOU STUDENTI PŘEKLÁDAT VYUČUJÍCÍMU PŘED VSTUPEM DO UČEBNY NEBO KANCELÁŘE (popřípadě i jiným zaměstancům FZS při vstupu do místnosti).

Kompletní souhrnné informace o aktuálních platných podmínkách provozu FZS najdete na studentském intranetu v záložce COVID-19.