seminář "Perinatální ztráta"

Uložit do kalendáře 22-09-2021 13:00 22-09-2021 16:30 Czech republic/Europe seminář "Perinatální ztráta" Východočeský spolek porodních asistentek, p.s. (VČSPA, pobočný spolek České komory porodních asistentek, z.s. - ČKPA), a Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice zve porodní asistentky,  studující programu... Učebna ZE2, Fakulta zdravotnických studií, Univerzita Pardubice, Průmyslová 395, 532 10 Pardubice
22. 09. 2021 Učebna ZE2, Fakulta zdravotnických studií, Univerzita Pardubice, Průmyslová 395, 532 10 Pardubice
seminář "Perinatální ztráta"

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice

zve porodní asistentky,

studující programu Porodní asistence a všechny zájemce

na seminář „Perinatální ztráta“

Seminářem Vás provede  Blanka Tiainen, MHS

Vystudovala obor Porodní asistentka na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice. V průběhu studia absolvovala v rámci programu Erasmus studijní a posléze i pracovní stáž ve Finsku.  Po ukončení studia na FZS pracovala rok v ČR na porodním sále a na soukromé IVF klinice v Brně. V roce 2010 odešla do Finska, kde vystudovala magisterský obor Mezinárodní a veřejné zdravotnictví (University of Eastern Finland). Po ukončení studia nastoupila na porodní sál v městě Salo. Po uzavření porodnice v r. 2015 začala učit na „University of Applied Sciences“ v Turku budoucí porodní asistentky a všeobecné sestřičky.  V létě 2016 nastoupila do univerzitní nemocnice v Turku. Nejdřív na oddělení šestinedělí a od roku 2017 na oddělení porodních sálů a rizikového těhotenství. Specializuje se na péči o rodiče s perinatální ztrátou. Nyní působí na porodním sále, Nemocnice Milosrdných Bratří v Brně.

Program semináře:

•  Úvod do problematiky perinatální ztráty
  • Perinatální ztráta ve statistice

14:30 – 15:00    Přestávka (malé občerstvení zajištěno)

• Příklady péče o rodinu po perinatální ztrátě ze zahraničí
  • Diskuze

Pro členy ČKPA zdarma, studentky 100 Kč, ostatní 200 Kč, platba proběhne na místě.

V případě zájmu kontaktujte do 7. 9. 2021 Nicolu Strouhalovou, e-mail: nicola.strouhalova@student.upce.cz

Akci byla přidělena odborná garance Českou komorou porodních asistentek, z.s.

Východočeský spolek porodních asistentek, p.s.
Nicola Strouhalová