Den krajského zdravotnictví 2022

Uložit do kalendáře 19-10-2022 8:30 20-10-2022 17:00 Czech republic/Europe Den krajského zdravotnictví 2022 Fakulta zdravotnických studií ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Pardubice a pod záštitou Pardubického kraje pořádá 2. ročník DNE KRAJSKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ. Žákům základních a studentům středních škol ukážeme, co obnáší a... Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Průmyslová 395, Pardubice
19. 10. - 20. 10. 2022 Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Průmyslová 395, Pardubice
Den krajského zdravotnictví 2022

Fakulta zdravotnických studií ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Pardubice a pod záštitou Pardubického kraje pořádá 2. ročník DNE KRAJSKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ.

Žákům základních a studentům středních škol ukážeme, co obnáší a jaký význam mají zdravotnické profese. Ukážeme jejich perspektivu, společenskou důležitost a vysokou uplatnitelnost na pracovním trhu.  Žáci a studenti oslovených partnerských škol uvidí práci záchranáře, všeobecné sestry i dalších zdravotníků za využití metody Simulovaný pacient, která je na fakultě využívána k praktické výuce.  Prostřednictvím tematických a sebezkušenostních workshopů přiblížíme všechny nelékařské profese, na které je studium na SZŠ a dále FZS UPCE připraví. 
Důležitou částí programu, která cílí také na studenty Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, je prezentace poskytovatelů zdravotní a sociální péče. Oslovena byla nejen všechna zařízení, jejichž zřizovatelem je Pardubický kraj. 

 


Pojďte se s námi podívat na loňský první ročník. 

 


Den krajského zdravotnictví je pořádán pod záštitou náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Pardubického kraje Ing. Michaely Matouškové, MPA.     

 


 

Partnerem této akce je Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR.                                 


 

 


Vystavovatelé: 

 

Albertinum, odborný léčebný ústav Žamberk

Domov sociálních služeb Slatiňany

Domov u Fontány

Hamzova léčebna

HZS Pardubického kraje

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví

Multiscan

Nemocnice Pradubického kraje a.s.

Oblastní charita

Odborný léčebný ústav Jevíčko

Péče o duševní zdraví

Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

Den krajského zdravotnictví 2022
Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Střední zdravotnická škola Pardubice
Mgr. Drahomíra Ciberová