vystavazasvobodu1600126549.jpg
foyer Auly Arnošta z Pardubic kontakt

Srdečně zveme na vernisáž výstavy o protestech proti okupaci Československa v roce 1968 ve státech komunistického bloku

VÝSTAVA ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU 1968–2018

Vernisáž: 4. 2. 2019 od 16 hodin

Místo konání: foyer Auly Arnošta z Pardubic

Termín: od 31. 1. do 8. 3. 2019

Soubor více než dvaceti rozhovorů s občany států východního bloku, kteří v roce 1968 odvážně protestovali proti invazi vojsk do Československa, je putovní. Možnost vidět tuto expozici už měli například lidé v Praze, v Brně, ve Washingtonu nebo v Kyjevě. Osudy, vzpomínky pamětníků a fotografie společně s dokumenty ze sovětských, polských, maďarských, německých, bulharských a českých archivů bezpečnostních složek a osobních archivů shromáždili během deseti let badatelé Ústavu pro studium totalitních režimů.

Vernisáž výstavy je součástí programu Univerzity Pardubice k 30. výročí od Sametové revoluce.

Nad výstavou převzala záštitu místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská.

O vernisáži a právě probíhající výstavě v univerzitním kampusu čtěte také v novinkách.