Jmenuji se Helena Poláčková a jsem matkou 3 dětí, 10leté slečny a 2letých dvojčat. Právě ony jsou mi velkou školou života.

Vystudovala jsem obor Porodní asistentka na Ústavu zdravotníckých studií Univerzity Pardubice a Učitelství odborných předmětů na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Od roku 2006 pracuji na Oddělení fyziologických novorozenců v Pardubické nemocnici a od roku 2007 působím na FZS UPa jako akademický pracovník.

V průběhu let jsem absolvovala nespočet kurzů zaměřených na porodní asistenci včetně péče o malé děti. Např. kurz masáží dětí a kojenců, cvičení s kojenci, resuscitace novorozence, využití Bachovy terapie v porodní asistenci, Hluboký stabilizační systém aj. Mnoho let také působím jako laktační poradkyně.

V minulosti jsem kurzy se zaměřením na péči těhotnou ženu a novorozence vedla i v Mamaklubu v Chrudimi, kde jsem byla zároveň lektorkou cvičení pro kojence a batolata.

Kurzy předporodní přípravy při FZS vedu od jejich prvopočátku. Práce s páry mi přináší radost a uspokojení, velmi ráda předávám své znalosti a zkušenosti.

Mým základním cílem při vedení kurzů není zahltit budoucí rodiče nadměrným množstvím informací, ale podpořit je v pocitu sebedůvěry, že novou životní situaci s jistotou zvládnou.

Laktační poradenství - máte nějaké otázky? 
Kontakt pro vás:  helena.polackova@upce.cz  nebo  kdykoli na tel. 725 442 248 


 

Jmenuji se Petra Pospíšilová a jsem matkou dvou dětí ( 21 a 16 let).

Studovala jsem Střední zdravotnickou školu v Pardubicích obor Zdravotní sestra ( maturita 1995) a poté nástavbu Porodní asistentka
( maturita 1997). Po ukončení studia jsem nastoupila jako porodní asistentka do soukromého zdravotnického zařízení v Pardubicích, kde jsem setrvala 4 roky.

Po narození dětí jsem se věnovala hodně aerobiku, spinningu, step aerobiku, pilates, cvičením na balonech a vzdělávala se v tomto oboru ( FISAF Aerobic instructor).

V roce 2009 jsem se vrátila ke zdravotnictví – nastoupila jsem na pooperační gynekologii v NPK, kde jsem pracovala 4 roky. Od roku 2013 působím na porodním sále. V roce 2015 jsem začala studovat v Brně obor „ Intenzivní péče v gynekologii a porodnictví“ a o 2 roky později studium úspěšně zakončila atestační zkouškou.

Tím mé vzdělávání nekončí , neboť čím víc člověk ví, tím víc si je vědom faktu, jak ví málo…

Velmi mne zajímá aromaterapie, bylinkářství, práce s rebozem v těhotenství, během porodu a možností ovlivnění uložení plodu a tím i průběhu porodu .

Je až s podivem, jak moc jsme zapomněli naslouchat svému tělu, používat selský rozum , kam se ztratily moudré rady "starých zkušených bab"…. Tyto kurzy vnímám jako velmi přínosné, a třebaže jsem již mnohé absolvovala, vyhledávám stále nové.
Kurzy pod vedením fyzioterapeutů jsou pro mne momentálně lákadlem – neb trochu jiný náhled oka fyzioterapeutova může přinést těhotné či rodící ženě jen benefity.

Od března 2020 pracuji na porodním sále jako staniční sestra.

Mým cílem je především pohodová atmosféra, vzájemný respekt, důvěra a dostatečná komunikace mezi nastávajícími rodiči a personálem.

Máte porodní plán a přejete si ho probrat s porodní asistentkou? Zde je kontakt pro vás: petra.pospisilova@nempk.cz nebo tel. 466 015 505 ( dohodneme termín setkání)


 

Jmenuji se Barbora Dvořáková a jsem porodní asistentka pracující na oddělení fyziologických novorozenců zde v Pardubické nemocnici. Hned po zakončení povinné školní docházky moje cesta pokračovala na 4leté gymnázium, po jehož úspěšném zakončení (maturita 2016) jsem absolutně neměla ponětí, čím chci být. Pokračovala jsem tedy hned na dvě vysoké školy. Po roce studia Porodní asistence bylo jasné, čím se chci celý život zabývat, co mě bude bavit a naplňovat. Druhou školu jsem tedy po roce ukončila a naplno se věnovala studiu Porodní asistence na Fakultě zdravotnických studií Univerzitě Pardubice, které jsem v roce 2019 úspěšně dokončila. Během studia se porodní sály a oddělení novorozenců staly mými favority z hlediska práce do budoucna. Ještě s čerstvým diplomem jsem tedy nastoupila na oddělení fyziologických novorozenců a vzhledem k tomu, že jsem si chtěla rozšířit obzory, začala jsem při práci studovat ještě obor Zdravotnický záchranář.  Aktuálně jsem ve druhém ročníku a po úspěšném dokončení bych chtěla najít symbiózu těchto dvou profesí a jejich spojením tak získat zase o něco lepší a širší pohled na možné vzniklé situace, s nimiž se jako zdravotníci můžeme setkat. Do budoucna bych ráda svoji specializaci doplnila o kurzy např. kurz laktačního poradenství, baby masáže apod.

Během studia Porodní asistence jsem se věnovala přednášení předporodních kurzů pod odborným dohledem. Když poté přišla nabídka přímo vést jednu ze tří částí předporodních kurzů, neváhala jsem ani minutu. Největší výhodu kurzů spatřuji v možnosti poznat některé z budoucích maminek ještě před porodem. Jsem přesvědčena o tom, že psychická stránka a důvěra hraje v těchto chvílích, a především v době po porodu obrovskou roli. Mým cílem je navodit příjemnou přátelskou atmosféru, která nám napomůže se s maminkami blíže poznat a překonat nejistotu, se kterou mnohé páry na kurzy přichází. To mi umožňuje se mnohem lépe vcítit do každé maminky, lépe porozumět jejím potřebám a poskytnou ji odbornou péči.  Další výhoda kurzů je jednoznačně i zapojení partnerů. Konkrétně u nácviku koupání miminka, což je úžasná chvíle pro tatínka a děťátko.

 

Pokud byste na mě měli nějaké dotazy, můžete psát na bardvor@seznam.cz  nebo na tel. 731 029 200


 

Jmenuji se Andrea Boudová, studovala jsem na Střední škole zdravotnické v Trutnově, v té době obor Zdravotnický asistent, což mi dávalo možnost širokého výběru budoucího zaměření (maturita 2013). Následně jsem studovala na pardubické univerzitě na Fakultě zdravotnických studií obor Porodní asistentka. 2016 jsem úspěšně studium zakončila bakalářským titulem.

Na podzim 2016 jsem nastoupila na oddělení Fyziologických novorozenců v Pardubické nemocnici, kde jsem setrvala půl roku a poté začala pracovat na oddělení Intermediární péče novorozenců, kde působím dodnes. Aktuálně studuji v Brně obor Intenzivní péče v porodní asistenci, se zaměřením i na intenzivní péči pro novorozence. V budoucnu bych si ráda doplnila kurz laktačního poradenství a další…

Kurzy předporodní přípravy vedu od jejich vzniku, kdy jsem byla ještě studentkou FZS. Teď se v kurzu specializuji na část novorozeneckou, neboť je to část, ve které mám největší praxi a můžu tak budoucím nebo čerstvým maminkám předat nejvíce informací a zkušeností.  I má lekce je celkem obsáhlá, proto jsem ráda, když si maminky vyselektují informace, které jsou pro ně důležité. Cílem našich kurzů a jednotlivých lekcí je mimo jiné také předat užitečné rady a podpořit nastávající maminky v tom, že ony budou v té své nové roli ty nejlepší. 

Nejsme stejní, i proto ve své práci preferuji individuální přístup ke každé mamince a jejímu miminku. Chci s maminkami navázat spíše přátelský vztah, aby neměly pocit, že jsem pro ně " jen nadřazeným odborníkem". Dělá mi radost, když vidím odcházet z porodnice spokojenou maminku a samozřejmě i miminko. Tak se často stává, že jsem s některými maminkami v kontaktu i po propuštění z porodnice. 

Pokud byste na mě měli nějaké dotazy, sem s nimi boudova.andrea@post.cz

 


 

Rozšířit fotografii: 
false