figurky_cast_barevnychjpg_135668.jpg

Další kurz bude zahájen v ZÁŘÍ 2024.  V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Název: Mentor klinické praxe ošetřovatelství a porodní asistence

Vzdělávací program je akreditován MZČR v rámci celoživotního vzdělávání a po jeho úspěšném dokončení získává absolvent certifikát o absolvování kurzu.

CÍLOVÁ SKUPINA

Certifikovaný kurz je určen všeobecným sestrám nebo porodním asistentkám. Tento kurz je součástí celoživotního vdělávání.

CÍL CERTIFIKOVANÉHO KURZU

Cílem certifikovaného kurzu je vyškolit mentory klinické praxe v oblasti kvalifikační přípravy, specializačního vzdělávání zdravotnických nelékařských pracovníků a v adaptačním procesu nově nastupujících zaměstnanců.

PODMÍNKY K PŘIJETÍ

• odborná (případně specializovaná) způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry nebo porodní asistentky,
  • minimálně 2 roky výkonu povolání v příslušném oboru v plném úvazku,
  • aktivní zaměstnanecký poměr v daném oboru,
  • specializovaná způsobilost v příslušném oboru pouze pro uchazeče, kteří jsou školiteli teoretické nebo praktické výuky v rámci specializačního vzdělávání.

ČINNOSTI, K NIMŽ ABSOLVENT ZÍSKÁ ZVLÁŠTNÍ ODBORNOU ZPŮSOBILOST

• vytváří optimální podmínky pro kvalitní a efektivní výuku odborné praxe,
  • organizuje a řídí výukový proces v souvislosti s odbornou praxí,
  • koordinuje a reguluje praktické činnosti a výkony vzdělávaných,
  • průběžně hodnotí dosahované znalosti (vědomosti a dovednosti),
  • provádí výstupní evaluaci vzdělávacího procesu a zpracovává závěrečné hodnocení účastníků vzdělávacího procesu.

ROZSAH A ORGANIZACE KURZU

Celkový rozsah certifikovaného kurzu je 104 hodin, tj. 64 hodin teorie, 40 hodin praxe. Kurz trvá nejméně 6 měsíců.

Teoretická výuka probíhá v prostorách Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, praktická výuka a vedení praxe se uskuteční pod dohledem akademických pracovníků fakulty ve spolupráci s proškolenými mentory odborné praxe, a to na jednotlivých odděleních v Pardubické nemocnici.

POČET ÚČASTNÍKŮ

max. 20

ZAKONČENÍ KURZU

Účastník/účastnice kurzu může úspěšně ukončit kurz na základě splnění následujících podmínek:

• splní povinný počet hodin stanovených vzdělávacím kurzem,
  • splní požadavky stanovené v jednotlivých předmětech dle požadavků garanta předmětu,
  • obhájí závěrečnou práci před zkušební komisí (didaktické zpracování přípravy na vzdělávací proces).

CENA KURZU: 6 900 Kč/1 účastníka

GARANT KURZU: Mgr. Lucie Jirásková

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ KURZU: Ing. Tereza Hronská Richterová

PŘEDPOKLÁDANÝ TERMÍN ZAHÁJENÍ DALŠÍHO KURZU