dalsi_na_web2_136062_148593_198967.jpg

Termín: čtvrtek 16. 5. 2024, v čase 15:00-19:00 hod.

SOUHRNNÉ INFORMACE KE KURZU

• cílová skupina: laická veřejnost
  • rozsah kurzu: 4 hodiny
  • místo konání: Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice (ul. Průmyslová 395, Pardubice)
  • počet účastníků: min. 10
  • výstup: potvrzení o účasti na kurzu první pomoci

OBSAH KURZU

Teoretická část se věnuje tématům: první pomoc (legislativa, dělení), tísňové linky, technická první pomoc, základní životní funkce, zajištění průchodnosti dýchacích cest, kardiopulmonální resuscitace, zástava krvácení, protišoková opatření, popáleniny, úraz elektrickým proudem.

Praktická část obsahuje: první pomoc při akutních stavech - přiblížení jednotlivých onemocnění, nácvik zacházení s pohotovostními léky a dalšími pomůckami potřebnými pro zvládnutí akutního stavu (křeče, alergie, astma, cukrovka, cévní mozková příhoda, akutní infarkt myokardu) a dále praktický nácvik život zachraňujících úkonů na resuscitačních modelech - vypuzovací manévry, zajištění průchodnosti dýchacích cest u bezvědomého, resuscitace dětí i dospělých, zástava masivního krvácení.

TERMÍN DALŠÍHO KURZU: 16. 05. 2024

CENA KURZU: 900 Kč/os.

GARANT KURZU: Mgr. Jindra Holeková, DiS.

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ KURZU: Ing. Tereza Hronská Richterová

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ

V případě zájmu se přihlaste na emailu tereza.hronskarichterova@upce.cz, nebo tel.: 466 037 801; 722 950 418.

Chcete kurzem obdarovat?

Dále nabízíme: