img_20180817_120556_135750.jpg

Kurzy první pomoci pro žáky ZŠ, studenty SŠ jsou vždy přizpůsobeny věku a potřebám účastníků.

Cílem kurzu je seznámení se základními pojmy z oblasti poskytování první pomoci a získání praktických dovedností v poskytování první pomoci (vzhledem k fyzické aktivitě účastníků).

SOUHRNNÉ INFORMACE O KURZU

• min. délka kurzu je 2 hodiny
  • max. počet účastníků je 1 třída, popř. dle domluvy vzhledem k požadovanému rozsahu a obsahu kurzu

PRŮBĚH KURZU

• dle požadavků konkrétní školy, vybraných témat a rozsahu kurzu

Např. Program kurzu 1.pomoci v rozsahu 2 vyučovacích hodin určeného pro žáky 3. - 9. třídy:

• TEORETICKÁ ČÁST (Informace o KPR - přístup k člověku v bezvědomí, zahájení KPR, přístup k pacientovi, upozornění na rozdíly mezi přístupem k dospělému a dítěti, informace o volání na ZZS - kdy se volá, jakým způsobem se volá, jakým způsobem se komunikuje, co jsou důležité informace pro dispečink, uvedení dobrých a špatných příkladů)
  • PRAKTICKÁ ČÁST (Stanoviště převazové techniky - obvazové techniky, zástava krvácení, zajištění zlomené končetiny, Stanoviště praktické KPR, Stanoviště zajištění DC - odstranění cizího tělesa, manévry, Stanoviště s modelovou situací, na které si žáci vyzkouší zavolat na ZZS a v další části ukázka obsahu zdravotnického záchranářského batohu)

Také můžeme nabídnout zorganizování kurzu 1.pomoci pro učitele dle požadavků školy.

Mám zájem/chci vědět víc