figurky_cast_barevnychjpg_135654.jpg

NOVĚ AKREDITOVANÝ CERTIFIKOVANÝ KURZ.

Zahájení dalšího kurzu: leden 2025.

Název certifikovaného kurzu: Ošetřovatelská péče o pacienta se střednědobým a dlouhodobým žilním katétrem (PORT, PICC a MIDLINE)

Vzdělávací program je akreditován MZČR v rámci celoživotního vzdělávání a po jeho úspěšném dokončení získává absolvent certifikát o absolvování kurzu.

CÍLOVÁ SKUPINA

Certifikovaný kurz je součástí celoživotního vzdělávání a je určen všeobecným sestrám, porodním asistentkám a zdravotnickým záchranářům.

CÍL CERTIFIKOVANÉHO KURZU

Získání zvláštní odborné způsobilosti v poskytování specifické ošetřovatelské péče o klienty s dlouhodobými (PORT) a střednědobými žilními vstupy (PICC a MIDLINE).

PODMÍNKY K PŘIJETÍ

• odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry, porodní asistentky či zdravotnického záchranáře prokázaná maturitním vysvědčením nebo diplomem o získané kvalifikaci.

ČINNOSTI, K NIMŽ ABSOLVENT ZÍSKÁ ZVLÁŠTNÍ ODBORNOU ZPŮSOBILOST

• péče o pacienty se zavedeným portem včetně zajištění jeho průchodnosti,
  • zavedení Hüberovy jehly do portu,
  • odstranění Hüberovy jehly z portu,
  • odběr krve z portu,
  • aplikace léčiv do portu,
  • edukace a poradenské činnosti v péči o zavedený port,
  • péče o pacienty se zavedeným PICC včetně zajištění jeho průchodnosti,
  • odběr krve z PICC,
  • aplikace léčiv do PICC,
  • edukace a poradenská činnost v péči o zavedený PICC,
  • péče o pacienty se zavedeným MIDLINE včetně zajištění jeho průchodnosti,
  • odběr krve z MIDLINE,
  • aplikace léčiv do MIDLINE,
  • edukace a poradenská činnost v péči o zavedený MIDLINE.

ROZSAH A ORGANIZACE KURZU

Celkový rozsah certifikovaného kurzu je 40 hodin (20 hodin prezenční teoretické výuky, 12 hodin praktických cvičení a 8 hodin odborné praxe).

Místo výuky: Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice - ul. Průmyslová 395, Pardubice, popř. Nemocnice Pardubického kraje , a.s. (odborná praxe).

POČET ÚČASTNÍKŮ

max. 15

ZAKONČENÍ KURZU

Účastník/účastnice může úspěšně ukončit kurz na základě splnění následujících podmínek:

• splní povinný počet hodin stanovených vzdělávacím kurzem,
  • splní požadovaný počet výkonů,
  • zpracuje a odevzdá edukační záznamy a plány oš. péče u pacienta s PORT, PICC a MIDLINE,
  • splní závěrečný písemný test.

GARANT KURZU: PhDr. Kateřina Horáčková, Ph.D. - katerina.horackova@upce.cz

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ KURZU: Ing. Tereza Hronská Richterová - tereza.hronskarichterova@upce.cz

TERMÍN ZAHÁJENÍ KURZU

leden 2025

V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

MÁM ZÁJEM/CHCI VĚDĚT VÍC