slider-wound-care_135666.jpg

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ O ZAŘAZENÍ DO KURZU DOČASNĚ POZASTAVEN (kapacity kurzů v roce 2024 a 2025 jsou předběžně naplněny)

Další kurz bude realizován v srpnu/září 2024 (KAPACITA KURZU NAPLNĚNA).

Následně připravujeme kurz na srpen/září 2025 (KAPACITA KURZU PŘEDBĚŽNĚ NAPLNĚNA).

Název kurzu: Specifická ošetřovatelská péče o chronické/nehojící se rány

Vzdělávací program je akreditován MZČR v rámci celoživotního vzdělávání a po jeho úspěšném dokončení získává absolvent certifikát o absolvování kurzu.

CÍLOVÁ SKUPINA

Certifikovaný kurz  je určen všeobecným sestrám, které pečují o pacienty/klienty s chronickými/nehojícími se ranami a které jsou způsobilé k výkonu povolání bez odborného dohledu. Tento kurz je součástí celoživotního vzdělávání.

CÍL CERTIFIKOVANÉHO KURZU

Získání zvláštní odborné způsobilosti v ošetřovatelské péči u pacientů/klientů s chronickými/nehojícími se ranami včetně prevence.

PODMÍNKY K PŘIJETÍ

• odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry

ČINNOSTI, K NIMŽ ABSOLVENT ZÍSKÁ ZVLÁŠTNÍ ODBORNOU ZPŮSOBILOST

Absolvent/ka kurzu zná:

• epidemiologii, patofyziologii a klasifikaci chronických/nehojících se ran,
  • etiologii a rizikové faktory podílející se na vzniku chronických/nehojících se ran,
  • základní postupy při diagnostice, léčbě a specifické ošetřovatelské péči u chronických/nehojících se ran,
  • standardizované prostředky a nové vědecké postupy zaměřené na prevenci a specifickou ošetřovatelskou péči u chronických/nehojících se ran,
  • možnosti využití nabídek poradenských a pečovatelských služeb včetně domácí péče,
  • právní odpovědnost v péči o chronické/nehojící se rány.

Absolvent/ka kurzu dovede:

• plánovat a realizovat specifickou ošetřovatelskou péči s důrazem na prevenci vzniku chronických/nehojících se ran,
  • posoudit a analyzovat jednotlivé fáze vývoje chronické/nehojící se rány,
  • plánovat a realizovat specifickou ošetřovatelskou péči u pacientů s rozvinutou chronickou/nehojící se ránou,
  • volit plán nejlepší možné péče s oporou praxe založené na důkazech, svoje rozhodnutí zdůvodňovat a obhajovat v odborné i laické diskuzi,
  • správně dokumentovat ránu, pořizovat a využívat fotodokumentaci,
  • edukovat pacienty, jejich blízké i spolupracovníky o péči o ránu a v preventivních opatřeních zabraňujících vzniku komplikací,
  • provádět poradenskou činnost v oblasti péče o chronické/nehojící se rány.

ROZSAH KURZU

Celkový rozsah certifikovaného kurzu: 80 hodin, tj. 40 hodin teorie, 40 hodin individuální praxe. Kurz trvá nejdéle 8 týdnů.

ORGANIZACE KURZU

Teoretická část kurzu probíhá na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice (ul. Průmyslová 395):

1. část teorie: srpen (3 dny)

2. část teorie: září (2 dny)

Praktická část kurzu se koná v Geriatrickém centru Pardubické nemocnice – vrchní sestra Bc. Jana Samaranská  (max. 3 stážisti na den) - 40 hodin v průběhu záři a října 2023

POČET ÚČASTNÍKŮ

max. 15

ZAKONČENÍ KURZU

Účastník/účastnice kurzu může úspěšně ukončit kurz na základě splnění následujících podmínek:

• splnění povinného počtu hodin stanovených vzdělávacím kurzem,
  • splnění požadovaného počtu výkonů,
  • splnění závěrečné zkoušky.

CENA KURZU:

3 000 Kč/1 účastníka za teoretickou část a 3 000 Kč/1 účastníka za praktickou část v Pardubické nemocnici

GARANT KURZU: Mgr. Romana Procházková

PŘEDNÁŠEJÍCÍ: Mgr. Romana Procházková, prim. MUDr. Ivo Bureš, prim. MUDr. David Stuchlík, prim. MUDr. Tomáš Daněk, Ph.D.

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ KURZU: Ing. Tereza Hronská Richterová

PŘEDPOKLÁDANÉ TERMÍNY ZAHÁJENÍ DALŠÍCH KURZŮ

srpen/září 2024 (kurz již obsazen)

srpen/září 2025