43952315_2246907172205555_3738791549681532928_n_121454.jpg

Published: 15.10.2018

V sobotu 13. 10. se sešlo na Pernštýnském náměstí hodně lidí, kteří chtěli podpořit dobrou věc.

Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub ve spolupráci s Klubem onkologicky nemocných zorganizovali další ročník Běhu naděje.

Tradičním během přišli sportovci i nesportovci, dospělí i děti podpořit výzkum léčení rakoviny.

Připraven byl doprovodný program jehož součástí byla i Fakulta zdravotnických studíí.

Zmínění účastníci, ale i diváci mohli přijít ke stanovišti FZS, kde jim byly k dispozici studentky oboru Všeobecná sestra a mohli si nechat změřit krevní tlak a množštví kyslíku v krvi před i po závodu nebo si nechat vyhodnotit BMI. Z úst našich studentek se dozvěděli o podporovaném projektu "Studuj a daruj " a o možnosti a potřebě dárcovství krve vůbec.

Další studentky byly připraveny pro případ menších úrazů, aby poskytly zdravotnické ošetření. Naštěstí nebyl důvod, byť nasazení některých účastníků, obzvláště těch mladších, bylo strhující.

Bylo úžasné, že mezi účastníky se objevili i řekněme "kolemjdoucí", kteří jen odložili své pracovní tašky a bez sportovního dresu absolvovali vytyčenou trasu a s dobrým pocitem a s úsměvem pokračovali dále.

Děkujeme pořadatelům, bylo to skvěle strávené sobotní dopoledne.