Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

img_20200825_093743_157779.jpg

Univerzita Pardubice spolu s Institutem rozvoje evropských regionů, o.p.s. pořádá Dětskou univerzitu pro žáky základních škol.

Dětská univerzita probíhá formou příměstského tábora - denního kempu. Pro účastníky ve věku 6 - 10 let a 11 - 16 let je každoročně připraven speciální populárně-naučným program, který probíhá vždy dopoledne. V této části se dětem představí jednotlivé fakulty Univerzity Pardubice, tedy i Fakulta zdravotnických studií. Zaměření je napříč všemi studijními obory - Zdravotně-sociální pracovník, Radiologický asistent, Všeobecká sestra, Porodní asistentka i Zdravotnický záchranář. 

Odpoledne je pak věnováno sportovním aktivitám, odborné návštěvě muzea, outdoorové hře, kvízům, hrám, soutěžím a dalším volnočasovým aktivitám.

Dětem se tak nabízí možnost pobývat v prostředí univerzity, navštívit odborná pracoviště jednotlivých fakult, dozvědět se nové zajímavé věci přímo od vyučujících nebo studentů a v neposlední řadě třeba i nastartovat nový směr své zájmové činnosti a u těch starších i směr studijní.