img_20211124_091109_175575.jpg

Published: 24.11.2021

Studenti Fakulty zdravotnických studií obdrželi cenu rektora

K příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva se konal 12. 11. 2021 slavnostní akademický obřad, při kterém ocenil rektor univerzity Jiří Málek vědce, akademiky i týmy studentů.  Rektor udělil ceny i prestižní plaketu | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Studenti Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice obdrželi studentskou cenu rektora za mimořádně obětavou práci v rámci pracovních povinností studentů ve zdravotnických a sociálních zařízeních v době pandemie Covid-19 v roce 2020.
Za studenty převzala cenu Kateřina Pištínková, studentka Porodní asistence, která se stejně jako většina studentů fakulty zapojila do pomoci s bojem proti covidu ve zdravotnických nebo sociálních zařízeních po celé České republice. Katka pracovala v Pardubické nemocnici na covidovém oddělení, které bylo zřízeno z jedné lůžkové části na oddělení Neurologie. Pracovní povinnost, dobrovolnictví i výuka. To vše zvládají studenti FZS. | Fakulta zdravotnických studií (upce.cz)
Nejen pro rok 2020, který byl pro nás všechny tak náročný, stále platí skutečnost, že naši studenti doplňují chybějící personál v nemocnicích, v domovech pro seniory, ale i v laboratořích. Většina z 900 studentů Fakulty zdravotnických studií pomáhá zdravotníkům | Fakulta zdravotnických studií (upce.cz)

I touto cestou si připomínáme jejich obětavost a nasazení, a znovu děkujeme všem zapojeným studentům. Jsme na ně právěm hrdí.