Den krajského zdravotnictví

Uložit do kalendáře 23-09-2021 8:00 23-09-2021 18:00 Czech republic/Europe Den krajského zdravotnictví Fakulta zdravotnických studií ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Pardubice pořádá DEN KRAJSKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ. Posláním akce je žákům základních a studentům středních škol představit význam zdravotnických profesí, jejich...
23. 09. 2021
Den krajského zdravotnictví

Fakulta zdravotnických studií ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Pardubice pořádá DEN KRAJSKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ.

Posláním akce je žákům základních a studentům středních škol představit význam zdravotnických profesí, jejich perspektivu, společenskou relevanci a vysokou uplatnitelnost na trhu práce, zejména v Pardubickém kraji. Žáci a studenti oslovených škol uvidí nejen akce záchranářů, ale také práci dalších zdravotníků za využití metody Simulovaný pacient, která je na fakultě využívána k praktické výuce a mnoho dalších zajímavých aktivit. Prezentovat se budou také Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, Dětské centrum Veská, Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí, Odborný léčebný ústav Jevíčko, Vysokomýtská nemocnice nebo Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví.

Součástí Dne krajského zdravotnictví bude také putovní výstava fotografií "Jsem sestra".

 

Akce je organizována pro oslovené partnerské organizace a školy.


Akci zaštiťuje Pardubický kraj a náměstkyně pro zdravotnictví Ing. Michaela Matoušková, MPA.

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice
PhDr. Kateřina Horáčková, Ph.D.