pc075475-edit89155.jpg

Published: 11.12.2023

Pardubice, 7. prosince – V posledních letech je zřetelný vzrůstající zájem o nelékařské zdravotnické obory, což se odrazilo i v hojné účasti na Dni otevřených dveří naší fakulty. Tento den se aula zaplnila celkem třikrát. Zájemci o studium přijeli z různých koutů naší republiky, aby se seznámili s nabídkou pěti bakalářských studijních programů a a čtyř navazujících. Největší pozornost poutaly programy Zdravotnické záchranářství, Všeobecné ošetřovatelství a Porodní asistence.

Návštěvníci měli možnost nahlédnout do každodenního života fakulty, prozkoumat moderně vybavené laboratoře a učebny a vyzkoušet si práci s profesionálními modely. Workshopy a simulace nabídly příležitost pro aktivní zapojení a poskytly realistický obraz o tom, co studium obnáší a jaké dovednosti mohou budoucí studenti získat.

Studijní referenti a akademičtí pracovníci byli připraveni zodpovědět všechny dotazy ohledně studijních programů, přijímacího řízení a budoucích kariérních příležitostí. Cenné zkušenosti a praktické tipy předávali také současní studenti fakulty, kteří se ochotně dělili o své poznatky a poradili zájemcům, jak se nejlépe připravit na studium a co od něj očekávat. Díky tomu získali návštěvníci autentický vhled do studijního prostředí a mohli si tak lépe rozhodnout, kam se po maturitě vydat.

Den otevřených dveří tak představoval nejen příležitost pro zájemce poznat fakultu zblízka, ale také pro nás, abychom demonstrovali svou otevřenost, dostupnost a zejména vysokou úroveň studijních programů, které je u nás možné studovat.