p3180061-edit93314.jpg

Published: 20.03.2024

V pondělí 18. března 2024 se na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice konala tradiční Fakultní studentská konference. Tato akce dala studentkám bakalářského a magisterského studia jedinečnou příležitost představit své závěrečné práce před odbornou komisí a získat cennou zpětnou vazbu.

Komise hodnotila výkony prezentujících podle pěti kritérií:

1. Úvod do problematiky práce, systematičnost a práce s odbornou literaturou
  2. Metodika výzkumu
  3. Zpracování výsledků a výstup práce
  4. Zpracování prezentace s důrazem na přehlednost a čitelnost
  5. Způsob prezentace, vystupování a kontakt s publikem

V kategorii bakalářského studia se na prvním místě umístila Lucie Paulusová s prací Zkušenosti žen s indukovaným porodem z důvodu potermínové gravidity. Druhé místo obsadila Pavla Josková s tématem Kompetence sociálního pracovníka ve službách pro seniory a třetí příčku získala Adéla Říhová s prací Přednemocniční péče u dětí s poruchou autistického spektra.

V magisterském studiu zvítězila Bc. Lucie Bajerová s prací Práce sestry s životním příběhem u dospělé osoby s mentálním postižením a jeho pečujícím. Druhé místo patřilo Bc. Barboře Cejpkové za práci Identifikace faktorů ovlivňujících fluktuaci nelékařských zdravotnických pracovníků ve vybraném zdravotnickém zařízení a třetí místo obsadila Bc. Ilanit Evchev s tématem Sexuální obtěžování u sester: scoping review.

Fakulta zdravotnických studií gratuluje všem zúčastněným studentkám k vynikajícím výkonům a přeje jim mnoho úspěchů v dalším studiu i budoucí profesní praxi. Výherkyně dále vystoupí na Celostátní vědecké konferenci, která se bude konat 24. 4. 2024.