crowd-53490128085327.jpg
-

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice je letos aktivním účastníkem dvou důležitých mezinárodních dnů, které upozorňují na klíčovou roli paliativní péče.

Papučový den — 11. října, středa

Papučový den je dnem věnovaným pacientům na sklonku života. Mnozí z nich si přejí dožít své poslední chvíle doma, v prostředí, které znají a milují. Pro rodiny a pečující osoby, kteří se o ně starají, to však často představuje velké emocionální a fyzické břemeno. Tento den nám připomíná důležitost mobilních hospiců, které umožňují pacientům zemřít v domácím prostředí a poskytují rodinám potřebnou podporu.

Kloboukový den — 13. října, pátek

Druhý mezinárodní den, Kloboukový den, je věnovaný dětské paliativní péči. Nasazením klobouku nebo čepice chceme upozornit na děti s vážnými nemocemi a zdůraznit, že paliativní péče se neomezuje pouze na starší generace.

Cílem naší symbolické účasti je zvýšit povědomí o důležitosti paliativní péče a poskytnout podporu těm, kteří ji potřebují, ať už jsou to dospělí, nebo děti. Paliativní péče přináší důstojnost a kvalitu života v nejtěžších chvílích.

Chcete-li se do kloboukového dnu zapojit aktivněji, máte možnost zde.