together_-_kopie_154349.jpg

Vážení studenti, absolventi, zaměstnanci, vážená veřejnosti,

obrací se na nás stále více zdravotnických i zdravotně-sociálních zařízení s prosbami o personální výpomoc.

Nejen studenti FZS mají možnost zapojit se do pomoci ať z důvodu pracovní povinnosti, nebo díky vlastnímu přesvědčení, že jejich znalostí nebo jen jejich síly je zapotřebí.

Proto jsme vytvořili tento prostor, kde sdílíme nejen instituce, které onu pomoc potřebují a specifikujeme jejich požadavky a jejich kontaktní osoby,  ale budeme vás informovat i o dalších možných formách pomoci a centrech, které konkrétní formu organizují.

Na vás je jen to jediné, ale zásadní rozhodnutí.
CHCETE POMOCI?

CHCI POMOCI - jsem kvalifikovaná zdravotní sestra, ale aktivně nepracuji ve zdravotnictví

CHCI POMOCI - jsem vyléčený po Covid-19 a chci darovat anti-covidovou rekonvalescentní plazmu

Chcete se zapojit a nevíte, kde vás mohou potřebovat? Tady se dozvíte možnosti a domluvíte vše potřebné.

"CHCI POMOCT nebo POTŘEBUJU POMOC"

Akademické centrum studentských aktivit (ACSA)  spravuje portál a s ním související dobrovolnické aktivity mládeže, které nyní slouží pro organizaci pomoci dobrovolníků v aktuální krizové situaci (COVID-19) v rámci celé ČR na adrese www.chcipomoct.cz

Nebo můžete využít těchto výzev SUBJEKTŮ, KTERÉ POMOC POTŘEBUJÍ a kontaktovat je přímo.

Domov seniorů Seč

Prosíme o pomoc a sdílení! Pro nedostatek personálu z důvodu nákazy Covid-19 hledáme pracovníky v přímé péči. Přijďte nám pomoci na dohodu o provedení práce. Dobrovolníci jsou také vítáni. Veškeré informace u ředitelky DS Seč, s.r.o., na tel. čísle: 725 500 661

Sanatorium Topas Seč

Sanatorium Topaz je domov se zvláštním režimem, kde jsou dvě cílové skupiny: Osoby s chronickým duševním onemocněním (s různými typy organické duševní poruchy, s Alzheimerovou chorobou a různými typy demencí) a osoby ohroženým závislostí nebo závislé na návykových látkách.

Z důvodu akutního nedostatku sester a šíření nemoci Covid-19 hledají všeobecné i praktické sestry na jakýkoliv pracovní poměr i úvazek.
Dobrovolníci jsou také vítáni.

Veškeré informace u vrchní sestry Marcely Baťové, na tel. čísle: 774 119 185.

LDN Rybitví

Lečebna dlouhodobě nemocných v Rybitví prosím také o pomoc.

"Vyzýváme sestry, ošetřovatele i dobrovolníky (rádi zaučíme) s prosbou o pomoc, kterou nutně potřebujem."

Kontakt Mgr. Jana Tomšů tel. 724 793 298

Domov seniorů Drachtinka v Hlinsku

Informace o tom, jaká je v domově aktuální situace, naleznete v tiskových zprávách Zařízení velmi prosí o výpomoc na pozicích pracovníků přímé péče a úklidu.

Kontakt: Bc. Miroslava Kábelová, ředitelka domova, tel. 776 334 570, e-mail: miroslava.kabelova@drachtinka.cz

Domov Na cestě ze Skutče

potřebují pomoci ve svém středisku Domky - Předhradí.  Klienti tohoto střediska jsou aktuálně v karanténě. Jde o zařízení komunitního typu, tj. péči o malou skupinu klientů (10 osob).

Zařízení poptává na výpomoc u těchto klientů 2 - 3 studenty na pečovatelskou pozici (zde můžete vypomoci všichni) a 2 studenty na pozici zdravotnického personálu (pro ty z vás, kdo máte kvalifikaci praktické sestry).

Výpomoc bude řešena Dohodou o provedení práce, zdravotní sestra 140 Kč/hod., pracovník v sociálních službách 120 Kč/hod.).

Četnost a vše další je na domluvě (např. v závislosti na možnostech dopravy na Předhradí). Ochranné prostředky jsou zajištěny.

Kontakt: Bc. Michaelu Růžičkovou: metodik, zástupce ředitele, tel. 601 089 412, e-mail misa.ruzickova@domovnaceste.cz

Domov pod hradem Žampach

hledá výpomoc na pozice pracovníků v sociálních službách (pečovatelky/pečovatelé).

Výpomoc bude řešena Dohodou o provedení práce. Četnost a vše další je na domluvě.

Konktakt: PaedDr. Grätz Luděk, ředitel domova, mobil: 603 878 659, tel. 465 635 220, e-mail: uspza@uspza.cz

Sociální služby města Pardubic

Potřeba výpomoci není akutní (hned teď), ale zařízení chce být připraveno na dny následující a proto již teď chce podnikat potřebné kroky pro využití výpomoci, jakmile potřeba nastane (předjednají s vámi možnosti, atd.) Četnost a vše další je na domluvě.  Výpomoc bude řešena Dohodou o provedení práce.

Kontakt: Ing. Petr Krejčí, ředitel organizace, mobil: 602 348 294, e-mail: petr.krejci@ssmpce.cz

Domova u studánky z Lanškrouna

hledají výpomoc na přímou obslužnou péči u klientů, ale také na úklid a další potřebné práce. Velmi by potřebovali také studenta – muže na zajištění fyzicky náročnějších činností - dezinfekce prostor ozonovým přístrojem, svoz prádla a odpadů z oddělení atd.

Domov u studánky nabízí:

- dohodu o provedení práce 150 Kč/ hodina

- ubytování zdarma v prostorách ubytovny zaměstnanců,

- vybavení potřebnými ochrannými pomůckami,

- stálou přítomnost zkušeného pracovníka, který studenty v potřebných činnostech proškolí a bude jim po celou dobu výkonu práce k dispozici

Četnost a vše další je na domluvě.

Kontakt: ​ info@domust.cz

Domov u fontány

sídlící v Přelouči prosí o pomoc s potřebnou péčí o své obyvatele.
Kontakt: Bc. Jaroslavu Šimkovou, tel. 602 651 762, e-mail jaroslava.simkova@domovufontany.cz