ITIBO cesta českých zdravotníků na pomoc jihozápadní Keni

Uložit do kalendáře 14-05-2019 15:30 14-05-2019 17:30 Czech republic/Europe ITIBO cesta českých zdravotníků na pomoc jihozápadní Keni ITIBO humanitárně rozvojový projekt zdravotnického zařízení pod záštitou nevládní humanitární organizace Adra, o.p.s. v jihozápadní části Keni. Projekt je zaměřený na poskytování ... Fakulta zdravotnických studií, Černá za Bory, Průmyslová 395, Pardubice
14. 05. 2019 Fakulta zdravotnických studií, Černá za Bory, Průmyslová 395, Pardubice

ITIBO

humanitárně rozvojový projekt zdravotnického zařízení pod záštitou nevládní humanitární organizace Adra, o.p.s. v jihozápadní části Keni.

Projekt je zaměřený na poskytování zdravotnické péče lidem ze širokého okolí, na edukaci zdravotnického personálu i laické veřejnosti.

Počátek projektu je datován do roku 2005. Od té doby se za pomoci sponzorských darů podařilo zrekonstruovat zchátralé ambulance, laboratoře a vybudovat zubní ambulanci, porodnici, jednotku intenzivní péče či zlepšit diagnostiku za pomoci EKG a ultrazvuku.

Díky spolupráci s českými lékaři a lékařskými fakultami se v Itibo ošetří kolem 9 tisíc pacientů ročně s různým typem zranění, v porodnici se narodí stovky dětí a je zajištěna i preventivní stomatologická péče.

Přijďte si poslechnout přednášku o tomto projektu od jeho zakladatele a manažera Aleše Bárty.

Součástí přednášky bude i promítání dokumentu režisérky Olgy Špátové Daleko za sluncem, v němž jsou vidět reálné situace a podmínky, ve kterých čeští zdravotníci v Itibo pracují.  

 

Centrum péče o zdraví FZS pro Vás připravilo přednášku Aleše Bárty v rámci pořádání 10. Multikulturního týdne v Pardubicích

Projekt Itibo: cesta českých zdravotníků na pomoc jihozápadní Keni

14. 5. 2019  15:30 – 17:30 hod.

Místo konání: Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Černá za Bory, Průmyslová 395, přednáškový sál ZE1

Vstupné dobrovolné

Fakulta zdravotnických studií Univerzita Pardubice
Michaela Zákoutská