Published: 05.04.2019

ITIBO

humanitárně rozvojový projekt zdravotnického zařízení pod záštitou nevládní humanitární organizace Adra, o.p.s. v jihozápadní části Keni.

Projekt je zaměřený na poskytování zdravotnické péče lidem ze širokého okolí, na edukaci zdravotnického personálu i laické veřejnosti.

Počátek projektu je datován do roku 2005. Od té doby se za pomoci sponzorských darů podařilo zrekonstruovat zchátralé ambulance, laboratoře a vybudovat zubní ambulanci, porodnici, jednotku intenzivní péče či zlepšit diagnostiku za pomoci EKG a ultrazvuku.

Díky spolupráci s českými lékaři a lékařskými fakultami se v Itibo ošetří kolem 9 tisíc pacientů ročně s různým typem zranění, v porodnici se narodí stovky dětí a je zajištěna i preventivní stomatologická péče.

Přijďte si poslechnout přednášku o tomto projektu od jeho zakladatele a manažera Aleše Bárty.

Součástí přednášky bude i promítání dokumentu režisérky Olgy Špátové Daleko za sluncem, v němž jsou vidět reálné situace a podmínky, ve kterých čeští zdravotníci v Itibo pracují.

Připravili jsme pro Vás přednášku Aleše Bárty v rámci pořádání 10. Multikulturního týdne v Pardubicích

Projekt Itibo: cesta českých zdravotníků na pomoc jihozápadní Keni

14. 5. 2019   od 15:30 do 17:30 hod.

Místo konání: Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Černá za Bory, Průmyslová 395, přednáškový sál ZE1

Vstupné dobrovolné