Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

pb135010-edit87737.jpg

Na Fakultě zdravotnických studií proběhl Kurz řidičských a navigačních dovedností pro studenty 3. ročníku programu Zdravotnického záchranářství (ZZ). V pondělí 13. 11. a následující den se naši studenti účastnili různých modelových situací, které simulovaly reálné zásahy zdravotnické záchranné služby. 


V pondělí se naši studenti 2. ročníku ZZ přímo u nás na fakultě museli vypořádat s různými scénáři, jako cévní mozková příhoda, pád ze stromu nebo navštívili improvizovaný přístřešek bezdomovců.

V úterý jsme ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou v Pardubicích připravili další část modelových situací. Nejprve pro místní středoškoláky studijního oboru Požární ochrany a v odpoledních hodinách pro naše studenty 3. ročníku ZZ. Ti měli připraveno několik stanovišť napříč celým městem. 

Místy simulovaných zásahů byly například Loděnice, vysokoškolské koleje, Pardubická krajská nemocnice, Fakulta informatiky na Náměstí Legií nebo pardubický zámek. závěr celé několikadenní akce je ve středu na autodromu v Pardubicích, kde budou naši studenti řídit sanitky a provádět navigaci. 

Kurz je každoročně velmi náročný a cenný pro budoucí praxi studentů i pro organizátory a dobrovolníky, kteří se na něm aktivně podíleli. Poděkování patří všem figurantům, akademickým pracovníkům a absolventům, kteří se na organizaci aktivně podíleli, zejména Mgr. Jindře Holekové, DiS, která celou akci naplánovala a uskutečnila.