default alt fzs

Published: 17.04.2018

Ve středu 18. dubna se na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice uskuteční V. mezinárodní konference nelékařských zdravotnických oborů s názvem „Kvalita a její perspektivy“ s podtitulem „Multidisciplinarita v péči o pacienta‟.

Na konferenci vystoupí řada předních českých i zahraničních odborníků, kteří přijedou z Finska, Islandu, Slovenska a Turecka. Součástí odborného programu je 39 odborných vystoupení a 18 příspěvků v tzv. posterové části s vývěskovými odbornými sděleními.

Konference je určena akademickým pracovníkům, odborníkům z praxe, kteří působí v oblasti zdravotnictví nebo v sociální sféře a studentům nelékařských zdravotnických oborů. Z významných českých odborníků se odborné publikum může těšit na vystoupení doc. PhDr. Patricie Dobríkové, doc. MUDr. Ladislava Hesse, doc. PhDr. Andrey Pokorné, doc. PhDr. Marie Trešlové, PhDr. Bohumily Baštecké, Ing. Ivety Nagyové, MUDr. Petra Hejzlara, Mgr. Lenky Gutové, PhDr. Martiny Šochmanové, Ing. Gabriely Frankové.

V. mezinárodní konference nelékařských zdravotnických oborů „Kvalita a její perspektivy“ začíná ve středu 18. dubna v 8:30 hodin v posluchárně ZE1 v areálu Fakulty zdravotnických studií v Průmyslové ulici 395 v Pardubicích.

Ve čtvrtek 19. dubna naváže na mezinárodní konferenci XIII. celostátní studentská vědecká konference bakalářských a magisterských nelékařských zdravotnických oborů, kde se představí a se svými příspěvky vystoupí 21 studentů bakalářských a magisterských studijních oborů z šesti vysokých škol z České a Slovenské republiky.

Domácí Fakultu zdravotnických studií budou reprezentovat tři studentky magisterského studia a dvě studentky bakalářského studia, které se umístily na předních místech fakultního kola studentské vědecké konference, která se konala v březnu t.r. S prezentacemi vystoupí i studentky a studenti dalších pěti vysokých škol: Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni, Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Fakulty zdravotníctva Katolickej univerzity v Ružomberoku, Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva v Nitre a Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine, Univerzity Komenského v Bratislave.

Odborná komise, která je složena z odborníků ve zdravotnictví, zhodnotí prezentace studentů nejen z hlediska jejich teoretického přehledu, provedeného výzkumu a významu práce pro profesní zaměření, ale nedílnou součástí hodnocení bude i způsob prezentace studentů a schopnost reagovat na dotazy vztahující se k tématu. Na závěr komise ocení tři nejlepší bakalářské a tři magisterské prezentace.