default alt fzs

Published: 18.10.2013

MEZINÁRODNÍ TÝDEN FAKULTY ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ
UNIVERZITY PARDUBICE 2013

Ve dnech 21. až 25. října se na Fakultě zdravotnických studií (FZS) koná MEZINÁRODNÍ TÝDEN k upevnění spolupráce fakulty s partnerskými zahraničními univerzitami.

Z partnerských univerzit přijedou do Pardubic zástupci tří univerzit: z Ankara University (Turecko), z Uniwersytet Opolski (Polsko) a z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitře (Slovensko).

Studenti a akademičtí pracovníci jsou zváni na aktivity konané v rámci této inciativy; klíčový bude zejména následující odborný program:

V úterý 22. října budou hosté v odpoledních hodinách oficiálně přivítáni na fakultě a proběhne úvodní prezentace zahraničních fakult i naší fakulty (učebna ZC23, cca od 13:30). Bude následovat prohlídka fakulty.

Ve středu 23. října (08:00–12:00) proběhnou v posluchárně ZE1 dva workshopy k projektům řešeným na fakultě v rámci OP VK: „Zdravotnické studijní programy v inovaci“ (ZSPI) a k projektu „Inovace studijních programů a internacionalizace FZS UPa“ (In+In). Dále bude program pokračovat seminářem a následnou diskuzí o zdravotnické praxi u nás a v zahraničí, organizovaném též v rámci již zmíněného projektu ZSPI.

WORKSHOP k projektu ZSPI bude informovat o dosažených výsledcích projektu a seznámí studenty s přehledem připravovaných akcí. Na závěr bude Mgr. Jana Rusová z FZS informovat o programu Adopce na dálku, do kterého je fakulta zapojena již třetím rokem. Workshop ?ZAČÍNÁME? se váže k projektu In+In a jeho cílem je seznámit studenty s hlavními cíli projektu a s oblastmi, na které je zaměřen. V rámci workshopu bude vyhlášení soutěže studentů.

SEMINÁŘ plynule naváže na oba workshopy. Mgr. Jana Voltrová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy seznámí studenty s možnostmi studijních výjezdů v rámci programu LLP Erasmus. Své zkušenosti budou sdílet Mgr. Jana Rusová z FZS, která se v tomto roce zúčastnila Summer Institute In Bioethics at Yale University’s Interdisciplinary Center for Bioethics (USA) a studenti z FZS, kteří se zúčastnili Industrial Doctoral School Summer Workshop v Umeå (Švédsko) v červnu 2013. Na semináři vystoupí též zástupci zmíněných zahraničních delegací a zahraniční studenti, kteř&i...