Modelovky na FZS

Uložit do kalendáře 01-11-2018 14:00 06-11-2018 20:00 Czech republic/Europe Modelovky na FZS Ve čtvrtek 1. 11. 2018 byly zahájeny další z řady  "modelovek" na Fakultě zdravotnických studií. Šlo o modelové situace připravené pedagogy pro studenty 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář.  Bylo pro ně připraveno celkem 10... Fakulta zdravotnických studií, Průmyslová 395, Pardubice
01. 11. - 06. 11. 2018 Fakulta zdravotnických studií, Průmyslová 395, Pardubice

Ve čtvrtek 1. 11. 2018 byly zahájeny další z řady  "modelovek" na Fakultě zdravotnických studií. Šlo o modelové situace připravené pedagogy pro studenty 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář. 

Bylo pro ně připraveno celkem 10 stanovišť, a to nejen v místě kampusu samotné Fakulty zdravotnických studií, ale i po Pardubicích. Např. v budově Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, v univerzitní tělocvičně, na loděnici, v Pardubické nemocnici, na Pardubickém Zámku, ale třeba i v soukromém bytě panelového domu.

Na všech veřejných místech museli naši studenti simulovat poskytnutí první pomoci ve svém neformálním oblečení, takže ani okolí nezaznamenalo, že se děje něco výjimečného. Toto je logicky kvůli bezpečnosti jejich i samotné veřejnosti.

V týndu od 5.listopadu nás čeká pokračování těchto modelovek. V pondělí budou připravovat zadání nových modelových situací právě již zmínění studenti 3. ročníku pro své kolegy druháky. Ovšem v následující den, v úterý si studenty posledního ročníku ještě znovu prověří vyučující FZS a to přímo v areálu fakulty. V učebnách i venku čeká budoucí záchranáře plnění dalších zadání dle předložených datových vět, které simulují reálné hlášení z dispečinku. I na tento den je plánováno odhadem dalších 10 stanovišť, na kterých na čtyřčlenné studentské týmy budou dohlížet přísným zrakem vyučující v roli hodnotící komise.

Výsledkem tzv. modelovek je nejen zažitá zkušenost studentů a prověření jejich nabytých znalostí, ale samozřejmě také vyhodnocení a ocenění těch nejlepších.

 

 

 

FZS
Mgr. Jan Pospíchal, Ph.D.