Online charitativní aukce předčila naše očekávání

7. 1. 2021

Nápad na online charitativní aukci byl skvělým způsobem, jak naši formu pomoci uskutečnit. 

Každým rokem pořádáme na Fakultě zdravotnických studií vánoční jarmark, na kterém si každý může zakoupit něco dobrého na zub, mnohé vánoční dekorace nebo výrobek, který najde své místo pod stromečkem a potěší někoho dalšího. To vše díky domácímu tvoření zaměstnanců fakulty. Finanční výtěžek z jarmarku vždy putuje na předem vybraný charitativní projekt nebo nadaci. 

Chtěli jsme tak učinit i v roce 2020, ale jak na to, když nebylo možné jarmark realizovat? 
Nápad na online charitativní aukci byl skvělým způsobem, jak naši formu pomoci uskutečnit. Jako každý rok jsme vyhlásili dobrovolnou výzvu a zaměstnanci fakulty mohli začít tvořit, péct a dát tak prostor své kreativitě. Těší nás, že se stalo charitativní tvoření dobrým zvykem. Lidé se už předem ptají, kdy už budou moci přinášet své výtvory a dělí se o své nápady. Často také tvoří doma se svými dětmi nebo vnoučaty. Jsme rádi, že i díky této fakultní aktivitě mohou společně sdílet potřebu pomáhat a podporují v mladé generaci vědomí sociální odpovědnosti. A co je hlavní, tráví společně čas. 

11. prosince 2020 tak proběhla na Fakultě zdravotnických studií historicky první online charitativní aukce, při které se vydražilo skvělých 15.720,- Kč. 
 

A kam poputují?

Věříme, že příspěvek potěší a hlavně pomůže Domácímu hospici Andělů strážných v Holicích, který je jedním ze středisek Oblastní charity Pardubice.
 

Chcete i Vy podpořit domácí hospicovou péči?

Tady najdete možné způsoby, jak  Chci podpořit (hospicpardubice.cz)

 

 

 


 

 

 

 

Michaela Zákoutská
Propagace a vnější vztahy, Fakulta zdravotnických studií