fzs-zatisi-dsc0158129264.jpg

Návrhy na kandidáty je možné přijímat od 23. 1. 2019 do 22. 2. 2019

Volby proběhnou ve dnech 7. 3. – 8. 3. 2019

Volební komise

Pro volby do Akademického senátu FZS byla, v souladu s Volebním a jednacím řádem Akademického senátu FZS, jmenována Akademických senátem FZS volební komise ve složení:

Mgr. Markéta Papršteinová, Ph.D. – předsedkyně komise

Mgr. Iryna Matějková

Zuzana Kadlecová

Nikola Skalová

Návrhy na senátory

Návrhy na kandidáty do Akademického senátu FZS může podávat každý člen akademické obce FZS. Kandidovat mohou pouze členové akademické obce FZS, kandidatura je neslučitelná s funkcí děkana a proděkana.

Vytištěné lístky pro návrh kandidáta jsou k dispozici u předsedkyně volební komise a na studijním oddělení FZS. Se svou kandidaturou musí navrhovaný kandidát vyjádřit písemný souhlas podpisem.

Písemné návrhy podepsané navrhovatelem a kandidátem se podávají členům volební komise, nebo je možné návrhy vhodit do volební schránky umístěné na studijním oddělení FZS, a to nejpozději do 22. 2. 2019 do 14:00 hodin.

Volební komise poté sestaví kandidátní listinu pro volbu senátorů z řad akademických pracovníků do komory akademických pracovníků a kandidátní listinu pro volbu senátorů z řad studentů do komory studentů, kterou zveřejní nejpozději dne 28. 2. 2019.

Volby

Volby proběhnou ve dnech 7. – 8. 3. 2019 od 7:30 do 14:30 hodin v učebně ZB 25 (relaxační místnost) FZS a zároveň dne 7. 3. 2019 od 12:00 do 13:00 hodin v prostorách informačního centra (jídelny) v areálu Pardubické nemocnice.

Volby jsou tajné a každý člen akademické obce hlasuje osobně. Před obdržením volebního lístku je každý volič povinen prokázat svou totožnost volební komisi.

Celkový počet senátorů je devět, z toho je šest senátorů z řad akademických pracovníků, zvolených akademickými pracovníky fakulty, do komory akademických pracovníků a tři senátoři z řad studentů, zvolení studenty zapsanými na fakultě, do komory studentů. Funkční období jednotlivých senátorů je nejvýše tříleté.

Protokolárně zpracované výsledky voleb předá volební komise předsednictvu Akademického senátu FZS do 11. 3. 2019. Následně předsedkyně Akademického senátu FZS svolá zasedání nově zvoleného Akademického senátu FZS.

V Pardubicích dne 22. 1. 2019

Mgr. Barbora Faltová