Výstava 20 let klinik Pardubické nemocnice
-

ORL klinika, Chirurgická klinika a Interní klinika v roce 2022 slaví dvě desítky let, kdy díky spojení s tehdejším Ústavem zdravotnických studií, dnešní Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice, získaly statut kliniky. Přijďte se na Zámek Pardubice podívat na jejich příběh, a to od 20. prosince 2022 do 4. ledna 2023.

Klinika? Představuje a garantuje nejen diagnostickou, léčebnou a preventivní péči na špičkové úrovni, ale také vědecký výzkum pod taktovkou odborných autorit, publikační činnost, vzdělávání, výuku a přípravu budoucích zdravotníků.

Rozhovory a fotografie

Pardubická nemocnice má klinik hned pět – Interní kliniku, Chirurgickou kliniku, Kliniku otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, Porodnicko-gynekologickou kliniku a Neurologickou kliniku. První tři jmenované slaví v roce 2022 již 20 let své existence. Při té příležitosti vzniklo 15 rozhovorů se zdravotníky, kteří s klinikami spojili svůj profesní život.

Spojením příběhů těchto lidí a fotografií z prostředí klinik, které zachytil známý fotograf Tomáš Kubelka, vzniklo 14 výstavních panelů, jež přibližují pracoviště v jiném, méně známém světle. Prostřednictvím QR kódů umístěných u jednotlivých fotografií si návštěvníci mohou přečíst rozhovory s jednotlivými respondenty.

Výstava je k vidění ve společenském sále (2. patro) pardubického zámku od 20. prosince 2022 do 4. ledna 2023. Poté bude výstava přesunuta do areálu Pardubické nemocnice.