krk2_113838.jpg

Published: 09.08.2018

Cena Medinu za přínos diplomové práce v oboru perioperační péče byla předána.

Společnost MEDIN, a.s., přední český výrobce lékařských nástrojů a implantátů,  vyhlašuje v akademickém roce 2018/2019 pro studenty navazujících magisterských studijních oborů Perioperační péče a Perioperační péče v gynekologii a porodnictví Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice cenu Medinu za přínos diplomové práce v oboru perioperační péče. Tato cena je spojena s odměnou 10 tisíc korun.
Návrh na udělení ceny Medinu bude vycházet z doporučení členů komise státních závěrečných zkoušek. Zástupci společnosti Medin rozhodnou, která z navržených diplomových prací cenu získá.

Každoročně se během slavnostních promocí udělují nejen diplomy, ale také ceny za nejpřínosnější závěrečné práce. Na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice se letos udělovaly 4 kategorie cen: Studentská cena rektora, Studentská cena děkana, cena Nemocnice Pardubického kraje, a.s. a cena společnosti MEDIN. Ocenění získalo celkem 8 studentů.

Česká společnost Medin s. r. o., která se zabývá vývojem, výrobou a distribucí chirurgických nástrojů, traumatologických implantátů a nástrojů pro stomatology, nejlépe ohodnotila diplomovou práci studentky Mgr. Kateřiny Průšové na téma Specifika péče o instrumentárium na operačním sále. Studentka v průběhu dvou let prověřovala podmínky používání, uchovávání a sterilizace instrumentů potřebných při operacích, probíhalo testování nástrojů a jeho vyhodnocování. Některé závěry této diplomové práce budou použity dále jako přínosné poznatky pro oddělení vývoje, technologické přípravy a konstrukce firmy MEDIN.