Studentská konference "Studentský den nukleární medicíny"
ČVUT Praha kontakt

Studentský den nukleární medicíny je aktuálně ONLINE konference pořádaná Radiofarmaceutickou skupinou Katedry jaderné chemie FJFI ČVUT v Praze a je věnována především studentům a mladým pracovníkům ale i dalším zájemcům o obor nukleární medicína.

Za Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice se jí aktivně účastní studentky 3. ročníku oboru Radiologický asistent Šárka Zilvarová, Nikol Plíštilová a kristýna Bekrová, které budou prezentovat prostřednictvím posterové sekce téma svých bakálářských prací.

Vítány jsou ústní i posterové příspěvky z medicíny, radiofarmacie a radiologické fyziky a techniky ať už z praxe či výzkumu. Tuto skutečnost odrážejí i 3 odborné sekce: RadiofarmaceutickáFyzikálně technická a Klinická.

Vzhledem k tomu, že hlavním cílem tohoto setkání je především zvýšení multidisciplinarity oboru nukleární medicína jsou preferovány přípěvky obecnější povahy, které by posluchačům ostatních podoborů přiblížili některé aspekty práce jejich kolegů. Vítány jsou však i příspěvky zabývající se např. zajímavými kazuistikami, jak z klinického tak dozimetrického hlediska, či problematika lékařského či farmaceutického výzkumu.