Mezinárodní konference Kvalita a její perspektivy 2020

Uložit do kalendáře 22-04-2020 9:00 22-04-2020 17:00 Czech republic/Europe Mezinárodní konference Kvalita a její perspektivy 2020 VI. ročník Mezinárodní konference Kvalita a její perspektivy s podtitulem Odkaz Florence Nightingalové na cestě k moderní péči 22. dubna 2020 Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s ... Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Průmyslová 395, Pardubice.
22. 04. 2020 Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Průmyslová 395, Pardubice.
Mezinárodní konference Kvalita a její perspektivy 2020

VI. ročník Mezinárodní konference

Kvalita a její perspektivy

s podtitulem

Odkaz Florence Nightingalové na cestě k moderní péči

22. dubna 2020

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s Fakultou zdravotníctva a sociálnej práce Trnavské univerzity v Trnavě na Slovensku, Fakultou zdravotnických věd Univerzity Ankara v Turecku a Fakultou zdravotnických věd Univerzity Bielsko-Biała v Polsku pořádá VI. Mezinárodní konferenci s podtitulem „Odkaz Florence Nightingalové na cestě k moderní péči“. Konference se bude konat v prostorách Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Průmyslová 395, Pardubice.

VI. Mezinárodní konferenci bychom chtěli věnovat odkazu Florence Nightingalové.

Florence Nightingalová, zakladatelka moderní ošetřovatelské péče, která je též známa jako „dáma s lampou“ díky svým nočním obchůzkám pacientů, se narodila 12. května 1820. Už od mládí byla na svou dobu velmi pokroková a proti vůli svých rodičů se vydala vlastní cestou, založila ošetřovatelskou školu a povznesla roli ošetřovatelky na respektovanou profesi. Rok 2020, kdy si připomínáme 200. výroční jejího narození, byl na její počest Světovou zdravotnickou organizací vyhlášen Rokem sestry a porodní asistentky. Sestry a porodní asistentky na celém světě na své cestě k moderní ošetřovatelské péči dodnes v odkazu této „matky“ ošetřovatelek nacházejí inspiraci.

Cílová skupina účastníků: Konference je určena akademickým pracovníkům, vědcům a odborníkům, kteří se zabývají obory ošetřovatelství a porodní asistence, ale i ostatním profesionálům, kteří pracují v oblasti zdravotnické/sociální péče.

Registrace již byla spuštěna a termín jejího uzavření je 20. března 2020.

Fakulta zdravotnických studií, Univerzita Pardubice
Mgr. Miriam Lukešová