default alt fzs

Published: 21.08.2024

V průběhu akademického roku 2024/2025 proběhnou na Fakultě zdravotnických studií tradiční tři semináře k tématu vysokoškolská kvalifikační práce, které jsou začleněny do rozvrhu v průběhu zimního a letního semestru.

Seminář VŠKP I. - VÝBĚR TÉMATU ZÁVĚREČNÉ PRÁCE

Termíny:

• 20. září 2024 v čase 12.00 - 13.00 hodin, posluchárna ZE1 (předmět V7SDP, určeno pro 1. ročníky NMgr. studia)
  • 18. října 2024 v čase 08.00 - 09.00 hodin, posluchárna ZE1 (předmět V3SBS, určeno pro 2. ročníky Bc. studia)

Anotace: Cílem semináře je seznámit studenty s problematikou a termíny výběru tématu bakalářské / diplomové práce a jejím zpracování.

Cvičící: Mgr. Markéta Moravcová, Ph.D. (proděkanka pro studium a vzdělávací činnost)

Seminář VŠKP II. - JAK NA DATABÁZE, CITACE A ZDROJE

Termíny:

• 20. září 2024 v čase 13.00 - 15.00 hodin, posluchárna ZE1 (určeno pro všechny studenty NMgr. studia)
  • 18. října 2024 v čase 09.00 - 11.00 hodin, posluchárna ZE1 (určeno pro 2. a 3. ročníky Bc. studia)

Anotace:  Studentům budou představeny možnosti využívání služeb Univerzitní knihovny Pardubice a zároveň přístup k elektronickým informačním zdrojům, které předplácí. Na semináři budou doporučeny vhodné databáze pro nelékařské obory a orientace v nich, ilustrovaná na jednom praktickém příkladu. Součástí semináře bude také úvod do rešeršní strategie. Jedná se o metodický postup při zpracování rešerše, který vede k úspěšnému nalezení relevantních dokumentů a informací pro zpracování závěrečné práce.

Cvičící: Mgr. Lenka Švandová, Ph.D. (knihovna FZS), Mgr. Veronika Kolínová (knihovna UPCE)

Seminář VŠKP III. - DOPRACOVÁNÍ A ODEVZDÁNÍ ZÁVĚREČNÉ PRÁCE

Termíny:

• 14. února 2025 v čase 08.00 - 09.00 hodin, posluchárna ZE1 (určeno pro 3. ročníky Bc. studia)
  • 14. února 2025 v čase 09.00 - 10.00 hodin, posluchárna ZE1 (určeno pro 2. ročníky NMgr. studia)

Anotace: Seminář je určen pro studenty končících ročníků, kteří plánují odevzdat závěrečnou práci v daném akademickém roce. Cílem semináře je seznámit studenty s podmínkami a termíny zakončení studia na FZS UPCE (odevzdání a obhajoba závěrečné práce, státní závěrečná zkouška)