15_let_sportovni_hry_a_vecer_oslavbez_textu_184701.jpg

Published: 18.05.2022

15 let FZS oslavili studenti a zaměstnanci společně a sportem.
V pátečním květnovém popoledni odstartovaly Sportovní hry FZS v areálu sportovišť Univerzity Pardubice a po jejich skončení pokračovaly oslavy ve studentském klubu Dýdý baba.

Výročí 15 let od vzniku Fakulty zdravotnických studií slavíme už od počátku roku 2022. Každý měsíc pořádáme nebo jsme spolupořadateli akcí pro odborníky napříč všemi zdravotnickými obory. Připravujeme propagační akce pro laickou veřejnost a další aktivity pro naše studenty a zaměstnance. Všechny společně propojují oslavy 15. výročí vzniku fakulty.

Chceme se širokou veřejností sdílet nejen naše oslavy, ale i dostat Fakultu zdravotnických studií a s ní spojené dění více do povědomí lidí v Pardubickém kraji i mimo něj.

O tom, že je na fakultě mnoho sportovců a vůbec aktivních lidí, jsme se přesvědčili už loni ve sportovní výzvě Rozběhejme univerzitu. V té letošní, Rozhýbejme univerzitu, jsme to našimi výkony znovu potvrdili. Není proto náhoda, že jsme v rámci oslav uspořádali pro studenty a zaměstnance Sportovní hry FZS a ty poté oficiálně zakončili večerem oslav.

Za podpory Katedry tělesné výchovy a sportu jsme využili zázemí sportovišť i sportovního náčiní. A společně s týmem studentů jsme připravili několik originálních stanovišť, tematicky laděných, jak jinak než směrem zdravotnickým.  K tomu navrch ještě pro zájemce miniturnaj v badmintonu.

Večer oslav ve studentském klubu Dýdý baba byl ve znamení gratulací nejen za sportovní výkony speciálních her, ale byly předány také diplomy prvním třem oceněným fotografiím ze studentské soutěže „MOJE FZS – studentský život v hledáčku Fzsáka“.

Na všechny přítomné čekalo překvapení. Speciální videa a fotografie ze zákulisí fakulty. Všechny pobavilo extra video z natáčení prohlídky fakulty s našimi studenty, kde o slovní „přeřeky“ nebyla nouze. Videa ze studentských večírků z let minulých, kde hlavními aktéry byli naopak akademici. Nechyběla ani spousta fotografií ze zákulisí i z našeho společného života na FZS.  Jako třešnička na dortu byla premiéra promo videa z nácviku hromadného neštěstí na chrudimském letišti, jehož autorem je i jeden z oceněných z fotosoutěže student Jakub Novotný.

Všem děkujeme za účast na obou akcím. Bylo to skvělé a všichni máme na co vzpomínat.

Těšíme se na další společné roky a vydařené akce.

Článek o FZS pro časopis Florence - Sportem nejen ke zdraví aneb týmová práce na Fakultě zdravotnických studií