Vědecko-technický jarmark 2019

Uložit do kalendáře 13-06-2019 9:00 13-06-2019 9:00 Czech republic/Europe Vědecko-technický jarmark 2019 Přijďte objevovat záhady každodenního světa s Univerzitou Pardubice. Zveme vás na VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK, který pořádá spolu s partnery v rámci městských slavností. Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 13. června od... Pernštýnské náměstí, Pardubice
13. 06. 2019 Pernštýnské náměstí, Pardubice
Věda pro veřejnost

Přijďte objevovat záhady každodenního světa s Univerzitou Pardubice. Zveme vás na VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK, který pořádá spolu s partnery v rámci městských slavností. Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 13. června od 9 do 17 hodin ponořit se do tajů vědeckých principů i každodenních věcí, které nás obklopují.

Na Pernštýnském náměstí opět vyroste stanové městečko s lákavými ukázkami z vědy a techniky. Týmy akademiků a vysokoškoláků budou seznamovat návštěvníky s výsledky vědeckého bádání, s chemickými, fyzikálním principy, s ukázkami z oblasti historie, ekonomiky. Na všechny čeká speciální celodenní populárně-naučný program plný zajímavostí, poučení a zábavy.

Budou připraveny chemické experimenty, dopravní stavebnice, virtuální realita. Zájemci si vyzkouší si finanční gramotnost, práci archeologa, vyrazí si historickou minci, seznámí se s restaurátorskými technikami a dozví se o stavbě lidské kostry. K univerzitě se připojují i čtyři pardubické střední školy se svými ukázkami elektrotechniky, chemie, fyziky a potravinářství. Na náměstí lidé budou mít možnost pohlédnout do dalekohledu z hvězdárny barona Artura Krause a zapojit se do interaktivní soutěže. S ukázkami ze světa techniky se k univerzitě tradičně připojují spolupracující firmy.

Program oblíbeného vědeckého dne nabídne i netradiční exkurze do cvičného mlýna SPŠ potravinářské, do Východočeského divadla a návštěvy expozic Východočeského muzea na zámku. Akci zahájí fanfáry v podání studentů Konzervatoře Pardubice.

Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice v rámci městských slavností Zrcadlo umění. Akci finančně podporuje Univerzita Pardubice a Pardubický kraj.

Vstup zdarma
Univerzita Pardubice
Iva Svobodová
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.