Musím si podat na každý studijní program samostatnou přihlášku?
ANO, musíš, a to i v případě, že se hlásíš do jednoho studijního programu ve více formách. Typickým příkladem je Bc. studijní program Všeobecné ošetřovatelství (prezenční / kombinovaná forma) nebo na NMgr. studijní program Organizace a řízení ve zdravotnictví (prezenční / kombinovaná forma).
Podání přihlášek do obou forem studia je výhodné, platíš jenom jeden administrativní poplatek 600 Kč.
Co mám dělat, když mi můj zdravotní stav nedovolí plavat nebo běhat v den konání testů fyzické zdatnosti (Zdravotnické záchranářství)?
Uchazeč, který se nedostaví ke zkoušce ze zdravotních důvodů, může být ze zkoušky omluven na základě předložení lékařského potvrzení o momentální zdravotní indispozici. Potvrzení nesmí být starší 3 pracovních dnů a musí být dodáno na studijní oddělení nejpozději v den konání zkoušky fyzické zdatnosti do 23:59 hodin. Uchazeč, který vyhoví podmínce doložení potvrzení nebude vyloučen z přijímacího řízení z důvodu absence a do celkového hodnocení výsledků přijímací zkoušky bude započítáno 0 bodů za praktickou část přijímací zkoušky. Náhradní termín zkoušky fyzické zdatnosti se nebude vypisovat.
Je výhodné si podat více přihlášek?
ANO, je to velká výhoda. I my doporučujeme podat si přihlášku na více studijních programů, které tě zaujmou. Základní přijímací test pro všechny bakalářské studijní programy obsahuje část:
- biologie zaměřené na člověka, výchovy ke zdraví a první pomoci (0-70 bodů)
- dotazník měkkých dovedností (0-10 bodů)
Zkoušku píšeš pouze jednou, výsledek se propisuje do všech tvých podaných přihlášek.
Vyplatí se mi účastnit se přípravného kurzu?
ANO, studentům doporučujeme účastnit se přípravného kurzu z Biologie zaměřené na člověka a první pomoci. Pokud si chceš být jistý, že jsi udělal pro přípravu maximum, určitě se nezapomeň přihlásit.
Budu moci vykonávat praxi v místě bydliště?
ANO, už od 2. a 3. semestru budeš moci vykonávat praxi v místě svého bydliště.
Mohu během studia vycestovat do zahraničí?
ANO, je skvělé, že můžeš v rámci studia vycestovat do zahraničí. Fakulta Tě finančně podpoří a pomůže vše vyřídit papírování.
Mohu během studia vycestovat do zahraničí i když si nejsem jistý mou úrovní angličtiny?
ANO, můžeš takto vycestovat. Nastartovali jsme výměnnou spolupráci na Slovensku.
Jsou ve studijních plánech předměty fyzika a chemie?
ANO, je pravda, že „porodky, všeobky i záchranáři“ mají v předmětech také biofyziku a biochemii, ale jsou to jen základy. Takže se nemusíš obávat. Není to stěžejní předmět. Určitě ho zvládneš.
ANO, je pravda, že radiologové mají předmět matematika a fyzika, ale jen v 1. semestru 1. ročníku. V 1. semestru 2. ročníku se už budeš zaměřovat pouze na radiologickou fyziku. Pokud jsi s těmito předměty na štíru, určitě to zvládneš taky. Bez obav, i mezi studenty RA jsou absolventi středních zdravotnických škol.