FAQ – nejčastější dotazy


 

Musím si podat na každý studijní program samostatnou přihlášku?

ANO, musíš, a to i v případě, že se hlásíš na Všeobecné ošetřovatelství v prezenční a kombinované formě.

 
Co mám dělat, když mi můj zdravotní stav nedovolí plavat nebo běhat v den konání testů fyzické zdatnosti (Zdravotnické záchranářství)?

I když budeš zdravotně indisponován, je velmi důležité přijet osobně. Tati část přijímaček je povinná, byť se jí ze zdravotních důvodů aktivně neúčastníš a nezískáš další body do souhrnného výsledku.

Je výhodné si podat více přihlášek?

ANO, je to velká výhoda. I my doporučujeme podat si přihlášku na více studijních programů, které Tě zaujmou. Základní přijímací test pro všechny bakalářské studijní programy je složený z

  • biologie zaměřené na člověka, výchovy ke zdraví a první pomoci
  • dotazníku měkkých dovedností (Tvá motivace ke studiu)

a je platný pro všechny Tvé podané přihlášky.

 

Vyplatí se mi účastnit se přípravného kurzu?

ANO, studentům doporučujeme účastnit se přípravného kurzu z Biologie zaměřené na člověka, výchovy ke zdraví a první pomoci. Pokud si chceš být jistý, že jsi udělal pro přípravu maximum, určitě se nezapomeň přihlásit.

 

Budu moci vykonávat praxi v místě bydliště?

ANO, už od 2. a 3. semestru budeš moci vykonávat praxi v místě svého bydliště.

Mohu během studia vycestovat do zahraničí?

ANO, je skvělé, že můžeš v rámci studia vycestovat do zahraničí. Fakulta Tě finančně podpoří a pomůže vše vyřídit papírování.

Mohu během studia vycestovat do zahraničí i když si nejsem jistý mou úrovní angličtiny?

ANO, můžeš takto vycestovat. Nastartovali jsme výměnnou spolupráci na Slovensku.

Jsou ve studijních plánech předměty fyzika a chemie?

ANO, je pravda, že „porodky, všeobky i záchranáři“ mají v předmětech také biofyziku a biochemii, ale jsou to jen základy. Takže se nemusíš obávat. Není to stěžejní předmět. Určitě ho zvládneš.  

ANO, je pravda, že radiologové mají předmět matematika a fyzika, ale jen v 1. semestru 1. ročníku.  V 1. semestru 2. ročníku se už budeš zaměřovat pouze na radiologickou fyziku. Pokud jsi s těmito předměty na štíru, určitě to zvládneš taky. Bez obav, i mezi studenty RA jsou absolventi středních zdravotnických škol.

Rozšířit fotografii: 
false