Zveme vás na Oborové setkání zdravotně-sociálních pracovníků
dne 23. 11. 2021 od 9:00 - 13:00 hodin.  Letošní ročník organizujeme ve spolupráci s kolegy z Katedry sociální práce z Vysoké školy polytechnické v Jihlavě. 

Partnerem této akce je časopis Sociální práce / Sociálna práca.

Akce je určena pardubickým i jihlavským studentům z oboru, absolventům a kolegům ze spolupracujících organizací. 

 

Setkání budeme realizovat v hybridní formě. 

Prezenčně v prostorách Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, učebna ZE2 a online prostřednictvím aplikace MS TEAMS. 

Pro prezenční účast se prosím předem hlaste na e-mail adela.michkova@upce.cz

Pro online setkání není nutné předchozí přihlášení. Vstup pro online prostředí setkání níže.

 Co nás společně čeká?

 

Odkaz stále živý (Bc. Olga Klepáčková, VŠPJ Jihlava)

V terezínském ghettu, v prostředí na pomezí mezi životem a smrtí, se zrodil zcela ojedinělý systém sociální péče, který může být v mnohém inspirací a povzbuzením i nám dnes... (představení výsledků prvního historického výzkumu realizovaného na KSP VŠPJ)

 

Aktivizace a kognitivní trénink s virtuálními zážitky (Marek Háša, Kaleido)

Nedostatek vjemů zvenčí urychluje nástup demence a spouští velmi negativní domino efekt na psychické i fyzické zdraví. Kaleido proto přináší seniorům v domovech i dlouhodobě hospitalizovaným pacientům speciální virtuální zážitky, které jim umožní zase vyrazit na výlet po Česku a celé Evropě, odpočinout si v přírodě, vychutnat si koncert nebo výstavu, zažít procházku na pláži, nebo třeba hravou formou trénovat paměť, pozornost a další kognitivní funkce. Zakladatel Kaleida Marek Háša tento aktivizační nástroj představí spolu s doporučeními z praxe ve více než 100 českých, slovenských a německých zařízeních.

www.kaleido.tours

 

Ukázka práce v předmětu Zdravotně sociální péče o osoby se zdravotním postižením (Romana Backová Zittová, Bc. Eliška Veselá, Bc. Markéta Blažková; FZS UPCE)

Jedná se o praktickou ukázku práce s nevidomou osobou. Studenti plní zadaný úkol v terénu města.

 

Bytová nouze a sociální bydlení v České republice (Mgr. Marek Mikulec, Ph.D., OSU)

Příspěvek se věnuje aktuálním údajům o domácnostech, které se potýkají s problémy v oblasti bydlení. Dále jsou představeny přístupy a nástroje pomoci při řešení těchto situací a vývoj diskuse o legislativním ukotvení agendy sociálního bydlení.

 

Trauma-informovaný přístup v sociální práci (Bc. Olga Klepáčková a Bc. Zuzana Krejčí; VŠPJ Jihlava)

Jak se malý studentský projekt dostal až na pulty velkých knihkupectví s první českou publikací věnovanou trauma-informovanému přístupu v sociální práci.

 

Zde naleznete celý PROGRAM OBOROVÉHO SETKÁNÍ 2021
 

Pro neformální kontakt nám navíc během celého setkání bude k dispozici platforma Wonder – Online events that are fun, která umožňuje snadné propojení s kterýmkoliv z účastníků akce (či s více účastníky současně).  Pro její využití je nezbytné připojení přes PC/notebook a prohlížeče Chrome či Edge. Konkrétní odkaz nasdílíme při zahájení setkání.

Rozšířit fotografii: 
true