dsc013887435.jpg

Na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice se již po čtvrté uskutečnilo Pardubické radiologické kolokvium (PARAKO). Akci s precizním vedením proděkanky pro vnitřní záležitosti, Mgr. Evy Hlaváčkové, Ph.D., a Ing. Daniely Vincentové, se zúčastnili nejen naši studenti programu Radiologická asistence, ale i odborníci z oboru radiologie a radiodiagnostiky z našeho kraje. Mezi nimi například doc. MUDr. Jiří Doležal, Ph.D., MUDr. Aleš Hlávka, Ph.D., a Mgr. Jaroslav Storm.

Témata letošního PARAKO byla aktuální a zahrnovala různé aspekty tohoto zajímavého oboru. Avšak PARAKO nebylo jen o přednáškách, ale také o otevřené diskusi. Studenti měli možnost ptát se na konkrétní situace a získat odpovědi od zkušených profesionálů. Celá událost tím zdůraznila důležitost spojení akademického vzdělávání s praxí a přinesla nejnovější poznatky do srdcí budoucích odborníků na radiologii.

Celá akce probíhala pod záštitou Ing. Michaela Matoušková, MPA, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje, která se angažuje v oblasti zdravotnictví.