projekt_pidoz_2_164670_167015.jpg

Published: 01.06.2021

Fakulta zdravotnických studií a Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice se účastní projektu vývoje platformy pro inteligentní digitální ochranu zdraví (PIDOZ)

Projekt je financován Evropskou unií a zašťituje ho Ministerstvo průmyslu a obchodu. Hlavním řešitelem projektu je společnost Principal engineering. Výstupem  má být vytvoření platformy, která pomůže efektivně chránit občany před různými virovými repiračními onemocněními. Projekt bude zahájen v srpnu a trvat bude dva roky.

Fakulta zdravotnických studií se v projektu zaměří především na inovativní technologie používáné nejen při prevenci, ale také v diagnostice a léčbě virových respiračních onemocněních. Proděkanka pro internacionalizaci a rozvoj Kateřina Horáčková dodává: "Platforma má za cíl detekovat včasný výskyt respiračních infekcí a instruovat uživatele k efektivním řešením pro ochranu zdraví jednotlivce i celé populace".