73bdb7be-ed7f-47c4-a63b-2baf8ffb86de_154145_154343.jpeg

Ukážeme vám atraktivitu a smysluplnost vysokoškolského studia nelékařských oborů z oblasti zdravotnícké a zdravotně-sociální ošetřovatelské péče, vysokou uplatnitelnost a konkurenceschopnost našich absolventů na trhu práce.

Bc. Jitka Trýbováradiologický asistent na Oddělení nukleární medicíny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Jitka se po studiu Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí přihlásila na obor Radiologický asistent na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Sama výběr tohoto oboru hodnotí jako skvělou volbu. Jitka po studiu pracovala v pražském Prothon Therapy center na oddělení nukleární medicíny. Z osobních důvodů potom hledala místo blíže bydliště, a proto nastoupila do RDG centra v Rychnově nad Kněžnou. Nyní pracuje na oddělení nukleární medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, kde je velmi spokojená.

Jak se Jitka dostala k tomuto oboru?

„Ke zdravotnictví jsem tíhla už od prvního stupně základní školy. Navštěvovala jsem zdravotnický kroužek a v 9. třídě pro mě byla volba zdravotní školy samozřejmostí".

Jaký byl nejhezčí moment v jejím studiu?                                               #MISTOVETVEMSRDCI

„Nejhezčím momentem studia bylo samozřejmě každé dokončené zkouškového období a pak státní zkoušky, které jsou velmi stresovým a náročným obdobím jak pro studenta, tak jeho blízké. Nicméně, ten báječný pocit, když studium dokončíte je k nezaplacení“.

Proč si vybrat obor radiologického asistenta?                                      #STUDUJFZS

Jitka říká, že práce radiologického asistenta jí vyhovuje: „Pracuji s lidmi, pomáhám jim, zároveň provádím vyšetření na zajímavých přístrojích s pomocí radiofarmak. Občas nastávají chvíle, kdy velmi nemocný pacient trpí nebo vypráví svůj těžký životní příběh, pak je důležité jej vyslechnout, politovat, podpořit, ale jít dál. Studium jakéhokoliv zdravotnického oboru bych nedoporučovala člověku, kterému chybí empatie, pokora, pozitivní myšlení a pečlivost“.

Upřímný úsměv a vděčnost pacienta je pro Jitku tou největší odměnou.